xnet
FAQ

Czy muszę mieć stały dostęp do internetu aby korzystać z Creative Cloud ?

Stałe połączenie komputera z internetem nie jest konieczne do użytkowania programów, Creative Cloud instalują się fizycznie na dysku twardym komputera. Połączenie z internetem jest jednak wymagane podczas instalacji pakietu oraz raz na 30 dni w celu aktywacji licencji na kolejny okres. Bez stałego połączenie nie będzie możliwe umieszczanie projektów w chmurze ani korzystanie z innych usług hostingowych: Adobe Business Catalyst czy Adobe Digital Publishing Suite, Single Edition.

Jak wygląda proces zamówienia licencji Creative Cloud ?

1. Po złożonym zamówieniu otrzymują Państwo fakturę pro-forma w celu opłacenia licencji.
2. W ciągu kilku godzin na adres email podany w zamówieniu otrzymują Państwo zaproszenie do przystąpienia do programu CC.
3. Po akceptacji zaproszenia zostanie przyznany dostęp do witryny http://creative.adobe.com za pośrednictwem, której będzie można pobrać dane programy lub cały pakiet.

Czy muszę instalować wyszkie programy zawarte w Creative Cloud ?

Nie ma obowiązku instalowania wszystkich aplikacji z pakietu, każda osoba może indywidualnie wybrać i zainstalować narzędzia z których będzie korzystała. W dowolnym momencie można zainstalować lub odistalować dane programy.

Czy można 1 licencję zainstalować na 2 komputerach ?

Tak w ramach Creative Cloud można zainstalować pakiet na 2 komputerach (np.w firmie oraz domu) w ramach 1 subskrypcji, tak jak to miało miejsce w przypadku wersji pudełkowych nie można używać ich jednocześnie. Można natomiast dokonać instalacji na różnych systemach: Windows oraz Macintosh

Jak wygląda kwestia aktualizacji programów ?

W ramach wykupionej subskrypcji dostęp do najnowszego wydania programu dostaną Państwo bez dodatkowych kosztów niezwłocznie po wypuszczeniu uaktualnienia. Np Photoshop dostępny jest w wersji 13.0.1.1 dla CS6 czy Lightroom 4.4. W momencie wypuszczenia nowego pakietu przez Adobe CS7, Subskrybencji Creative Cloud zostaną niezwłocznie powiadomieni o możliwości pobrania aktualnej wersji.

Jak wygląda forma płatności ?

Opłata za oprogramowanie następuje po złożonym zamówieniu. Do zakupionego towaru wystawiana jest faktura VAT PL. Opłata możliwa jest w polskich złotówkach lub euro.


 


certyfikat